Horgászverseny és napközi, 2 az 1-ben 2026.05.23-24 (Képek)

2026.05.23.-án rendeztük meg az előző hétről elhalasztott gyermek és ifjúsági horgászversenyt az 5.
Horgásznapközi és éjszakai peca rendezvényünket egyszerre, immár igazán jó, kellemesen meleg
időben!

A horgászversenyre 14 gyermek és ifjúsági horgász jelentkezett, az 5. Horgásznapközire 21
horgászpalánta regisztrált, illetve jelent meg a kezdés előtt.

A horgászversenyt Sándor Gyula és Kovács Antal bonyolította le, a Horgásznapközit Vághi István, ifj
Gödry Zoltán és segítője, valamint Tóth János és Soós Gábor vezette.

Baross Gábor és Bozsik István emberfeletti munkával készítették elő, majd sütötték ki a több, mint
200 keszeget és a 4 pontyból készült szeleteket, nekik Gödér Csaba segédkezett!

A rendezvényünk mindenki számára nagy meglepetéssel indult, ifj Gödry Zoltán behúzós módszerrel
fogott egy 20,7 kg-os tükörpontyot, melyet a gyerekek legnagyobb örömére elhozott megmutatni, Így
még pontysimogató is sikeredett!

A rendezvényünk Nagy Árpád, újonnan megválasztott elnökünk mesélt a gyerekeknek a horgászat
örömeiről, a szabályokról és a lehetőségekről, a természet közelségéről és védelméről!

Az 5. Horgásznapközin a kezdő horgászok megismerték a spiccbotok felszerelését, a horogkötéseket,
majd elindult a pecázás, a kishalak kifogása!

Külön szerencsés volt a nyugodt vízfelszín, a kellemes meleg, mert a part mentén ezrével úszkáltak a
kis küszök, bőven adott volt a lehetőség a kis horgászok részére a halfogásra!

A gyerekek és kísérőik üdítő itallal, ásványvízzel hűthették magukat, míg a nap ellen fényvédő krémet
biztosítottunk!

A pecázás mellett célbadobó verseny, babzsákkal célbadobó ponyvára, majd teniszlabdával vödörbe
dobás zajlott, majd megkezdődött a két iskolás korosztály részére a horgásztotó kitöltése.

Közben jól haladtak a keszegsütés előkészületeivel is a tagtársaink és déltől elkezdődhetett a
falatozás is…Palotás Tibor olajjal segítette a sütést, köszönjük!

Kovács Tóni a verseny mellett egy kis halászlé főzéssel kedveskedett a HE szervező tagjainak, ami
nagyon finomra sikeredett…

11 óra után megjött a Konyhakert és Bár ajándéka, kaptunk hideg limonádét és 3 tálca meggyes
rétest. Nagy sikeres volt, gyorsan elfogyott, de mindenkinek jutott!

A Napköziben a célba-dobó versenyek, a totó eredményhirdetése során a győztesek és a helyezettek
értékes horgászfelszereléseket nyertek, míg a többi gyermekkel együtt ajándéktárgyakat és
édességet kaptak. Köszönjük Domina Balázs ajándékait, a Mátyus család támogatását, Mészárosné
Tamara névre szóló kulcstartóit, a Like ABC fagylaltjait!

Délben lezárult a horgászverseny aktív szakasza, megkezdődött a kiértékelés.

A horgászversenyen a nyertesek a MOHOSZ értékes díjait és ajándékait kapták, a Horgászegyesülettől
ajándéktárgyakat, kulcstartókat és édességeket kaptak! A gyerekek nagy örömmel és telt karokkal
próbálták meg összefogni a nyereményeiket!

Közben gyorsan fogytak a sült keszegek és pontyszeletek, sok kedves látogató és érdeklődő nagy
örömére.

16 órától elindult az éjszakai peca, ahol 8 gyermek és 5 segítő igyekezett kihasználni a jó időt és a
halak étvágyát!

Külön köszönet illeti Boros- Szuper Szilvit, a nap háziasszonyát, mert a gyerekek kínálásával,
ellátásával, felügyeletével és a fotók elkészítésével nagyban segítette a rendezvény sikeres
lebonyolítását!

Bíró Imre polgármester elismerően nyilatkozott a nagy létszámú és különösen jó hangulatú
eseményről, dícsérte a Horgászegyesület szervezését, a közreműködők munkáját, mi pedig
megköszöntük a lehetőséget, a helyszín biztosítását!

Vasárnap reggel összepakolással és az eszközeink elszállításával zártuk ezt a hosszú és számunkra
nehéz, de örömteli napokat!

Sokan mondták nekünk: jövőre újra- ugyanitt! Bízunk benne…

Soós Gábor elnök-helyettes