2026 Pontyfogó 24 órás horgászverseny

2026.05.01-02.-án rendeztük meg a 24 órás pontyfogó horgászversenyünket, ami kivételesen szép
idővel köszöntötte a horgászokat.

Május 1.-én 9 órakor indult a versenyünk, amin 16 horgásztárs mérte össze tudását, szerencséjét.
Meglepő módon hajnal 2 óráig mindössze 2 értékelhető és 2 db mérten aluli pontyot sikerült fogni,
volt egy kis kétkedés a horgászok között a várható fogásokat illetően.

Hajnali 2 óra körül aztán az egyik kapásjelző, majd rövidesen egy másik is „megszólat”! A dél-keleti
szél átváltott dél-nyugatira, enyhén „locsogott” a víz!

Beindultak a halak…

Reggel 9 órára összesen 95,767 kg pontyot zsákmányoltak a versenyzők.

  • I. helyezést Farkas István érte el, összesen 26,84 kg bajszossal,
  • II. helyezett Tóth János 13,67 kg össz. fogással, míg a
  • III. helyezést Jung József 10,98 kg ponttyal érte el.

A legnagyobb halat Kovács Antal 5,62 kg súllyal fogta ki.

Gratulálunk a nyerteseknek és a pontyot fogó versenyzőknek!

A horgászok több, mint 60 db keszeget is fogtak, melyekkel az 5. Horgásznapközi és éjszakai peca
idején ( 2026.05.23-24.-én) várjuk kedves vendégeinket sült keszeggel!

Köszönet Baross Gábor horgásztársunknak, aki ezt a rengeteg keszeget megpucolta!

Köszönet a versenyen a segítőknek, közreműködőknek, a finomat főző Bácsi Zsuzsának és társainak!

A versenyt követően köszöntöttük Szabó Rezső, mint a legidősebb-aktív horgásztársunkat, részére
emléklapot és egy kis szobrocskát adtunk át! Jó egészséget, bőséges fogást Rezső!

Soós Gábor elnök-helyettes